Ortak Dersler Hakkında Genel Bilgiler

Ortak Derslere Erişim


Ortak derslerinize Google Classroom'da oluşturulan sanal sınıflardan erişebilirsiniz. 

Ortak Dersler


Üniversitemizde okutulan ortak zorunlu derslerden Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarih, Türk Dili ve İngilizce dersleri tüm bölümlerimizde uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Dersler, ilgili ders koordinatörleri ve UZEM tarafından ortaklaşa yürütülmektedir. Öğrencilerimizin aşağıda yazılı olan bilgileri dikkatlice okumaları derslerdeki başarıları ve sistemin işleyişini anlamaları açısından önemlidir.


Ortak Derslerin İşlenişi


Öğrenciler, ortak derslerle ilgili ders içeriklerine, güz ve bahar dönemlerine göre haftalık olarak hazırlanmış ders videolarına ve ilgili koordinatör bilgilerine UZEM web sitesinde erişebilirler. Derslere yönelik sınav tarihleri vb. diğer önemli duyurular UZEM web sitesindeki duyurular kısmında yayımlanacaktır.


Devam Zorunluluğu


Öğrenciler, uzaktan eğitim yöntemiyle verilen dersleri sınıflara gelmeden takip edebilecek ve istedikleri zaman dersleri tekrar izleyebileceklerdir. Derslere devam zorunluluğu yoktur.Ders içeriklerinin takip edilmesi, ders videolarının izlenmesi, öğrencilerimizin yapılacak olan vize ve final sınavlarındaki başarıları açısından önemlidir.
 


Sınavlar

Ortak derslerin sınavları diğer derslerin sınavları gibi sınav programında belirtilen tarih ve saatte Google Classroom üzerinden ortak sınav şeklinde yapılacaktır. Sınav soruları, ders içeriklerinde sunulan ve ders videolarında anlatılan bilgiler kapsamında olacaktır. Dönem sonu ders notu, vize sınavında alınan puanın %40 ile final sınavında alınan puanın %60’ının toplamından oluşur.